Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Cristiano Ronaldo ratuje Juventus w Rzymie. Hit Serie A nie zawiódł

Piłkarze Juventusu Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisowali na wyjeździe z AS Roma 2:2 w szlagierowym meczu 2. kolejki włoskiej Serie A. Polaka dwukrotnie pokonał francuski pomocnik Jordan Veretout. Obie bramki dla "Starej Damy" zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo trafił dwukrotnie w meczu Juventusu z AS Romą
twitter.com/Cristiano

Wojciech Szczęsny mógł zostać bohaterem Juve w pierwszej połowie spotkania w stolicy Włoch. Bramkarz w 31. minucie był bliski obrony rzutu karnego, ale odbita przez niego piłka trafiła w słupek i ostatecznie wpadła do bramki. W drugiej sytuacji Polak nie miał szans w sytuacji sam na sam z Veretoutem.

Obie bramki dla broniącego tytułu Juventusu zdobył natomiast Cristiano Ronaldo, w tym jedną również z rzutu karnego (obie "jedenastki" sędzia podyktował za zagrania ręką w polu karnym). Portugalczyk ustalił wynik strzałem głową w 69. minucie, gdy Juventus grał od kilku minut w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Adriena Rabiota.

Po dwóch kolejkach Ronaldo ma w dorobku trzy trafienia i już objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców.