W niedzielę, podobnie jak w sobotę, hiszpańskie ministerstwo zdrowia nie podało informacji o kolejnych zgonach i zakażeniach. Do piątku według resortu w kraju potwierdzono 31 232 zgony na Covid-19 oraz ponad 716 tys. infekcji SARS-CoV-2. Służby medyczne wspólnot autonomicznych Hiszpanii przedstawiły w niedzielę własne statystyki.

W niedzielę minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa ponownie zaapelował do rządu wspólnoty autonomicznej Madrytu, kierowanego przez Isabel Diaz Ayuso, o zaostrzenie restrykcji. Przypomniał, że rząd centralny premiera Pedra Sancheza może podjąć decyzję o przymusowej kwarantannie w tych częściach stołecznej aglomeracji, w których w ciągu ostatnich 14 dni występowało 500 infekcji na 100 tys. mieszkańców.

Tymczasem w niedzielę w różnych częściach stolicy odbyło się sześć protestów przeciwko nowym obostrzeniom, wprowadzonym przed niespełna tygodniem przez władze Madrytu. Restrykcje obowiązują obecnie na obszarze zamieszkanym przez ponad 1 mln osób.

Z kolei w Portugalii w ciągu ostatniej doby odnotowano osiem nowych zgonów u pacjentów z Covid-19. Na chorobę tę zmarły tam już łącznie 1953 osoby. Podczas ostatniej doby portugalskie ministerstwo zdrowia potwierdziło również 665 nowych infekcji koronawirusem; łączna liczba zakażeń w kraju wynosi 73 604. Ponad 75 proc. ze wszystkich zanotowanych podczas ostatniej doby nowych zakażeń wykryto w aglomeracji Lizbony oraz w sąsiadującym z nią regionie Dolina Tagu.