Ścieki płyną do Wisły, winna pogoda? Rzeczniczka warszawskiego ratusza: "To zjawisko naturalne"

Wody Polskie zaalarmowały dziś, że - jak wynika ze zgłoszeń mieszkańców - w Warszawie ścieki znów leją się do Wisły. Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka odpowiedziała, że to zjawisko naturalne przy obecnej aurze. - Zawsze przy obfitym deszczu są przelewy burzowe - stwierdziła.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dziś po południu prezes Wód Polskich Przemysław Daca zamieścił tweet z dołączonym filmem z nagranym ujściem kolektora do Wisły. "Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali nas, że ścieki się przelewają do Wisły" - napisał w tym tweecie.

Pytana o tę kwestię rzeczniczka ratusza odpowiedziała, że są to "przelewy burzowe".

- To przelewy burzowe, które są wykonywane każdorazowo przy obfitych opadach deszczu. Zjawisko naturalne, a Wody Polskie, których pan Daca jest prezesem, wydają na to pozwolenie

- zaznaczyła Gałecka.

W Warszawie pogoda deszczowa panuje od sobotnich godzin wieczornych, opady mają zmienną intensywność.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. Tymczasowy rurociąg jest gotowy i działa; od 20 września ścieki z lewobrzeżnych dzielnic miasta nie trafiają już do Wisły. Rafał Trzaskowski podkreśla jednak, że problem zostanie rozwiązany kompleksowo dopiero w przyszłym roku. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#ścieki #Warszawa #ratusz

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo