Właściwy człowiek na właściwym miejscu

  

Ostatni tydzień w polskiej polityce naznaczony był wyjątkową dynamiką wydarzeń. Nie będę tutaj opisywał wewnętrznych ustaleń, do których po długich dyskusjach doszło finalnie w obozie Zjednoczonej Prawicy. O tym mogą Państwo przeczytać wiele innych tekstów.

Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na wydarzenie, które tak szerokim echem w mediach się nie odbiło. Mam na myśli rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 września 2020 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej. Na urząd ten został powołany Piotr Mazurek – podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wśród młodego pokolenia znany ze swojej aktywności i działalności patriotycznej. Do zadań pełnomocnika ma należeć m. in. opracowanie strategii działań państwa w sferze polityki młodzieżowej. Strategia ta ma być przygotowana w oparciu o liczne konsultacje społeczne, przeprowadzone z szerokim kręgiem osób zainteresowanych. Warto więc odnotować starania Pana premiera Mateusza Morawieckiego, który coraz śmielej stawia na współpracę z młodym pokoleniem. Młodzież, zwłaszcza ta patriotyczna i zaangażowana w sprawy społeczne – a proszę mi wierzyć, takiej nie brakuje – na pewno to doceni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts