O przywróceniu ruchu na dk 91 poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie mł. kpt. Michał Myrda.

Jak wyjaśnił, do wypadku doszło w sobotę około godz. 11 na drodze krajowej nr 91 na trasie łączącej Grudziądz z Gniewem, w miejscowości Mała Karczma. Motocykl zderzył się tam z pojazdem osobowym. W wyniku wypadku śmierć poniósł 27-letni mężczyzna kierujący jednośladem.

"Z relacji świadków wynika, że motocyklista wpadł w poślizg i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Niestety, mimo przeprowadzonej przez ratowników reanimacji, mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Autem podróżował tylko kierowca, który został przewieziony do szpitala. Po opatrzeniu przez lekarzy powrócił na miejsce wypadku"

- poinformował Myrda.

Dodał, że na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz prokurator.

Szosa przez ponad trzy godziny była całkowicie zablokowana. Służby wyznaczyły objazd drogami lokalnymi. Jak przekazał mł. kpt. Michał Myrda, obecnie ruch na dk 91 odbywa się już normalnie.