Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) w Płocku Cezary Dusio poinformował, że pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa u mieszkanki tamtejszego DPS dotarł w piątek. Chodzi o podopieczną, która kilka dni temu przebywała w jednej z placówek medycznych.

-Gdy mieszkanka ta wróciła do DPS, po jakimś czasie okazało się, że gorączkuje. Została w piątek przewieziona do szpitala, po czym otrzymaliśmy pozytywny wynik jej testu. Na dziś to jedyny taki przypadek w tej placówce. Jeszcze w sobotę mają być pobrane wymazy do badań od wszystkich mieszkańców DPS i od personelu

- powiedział Dusio.

Wyjaśnił, że placówka, która aktualnie opiekuje się 80 pensjonariuszami, zatrudnia w sumie ok. 80 osób, które pracują w systemie zmianowym.

Jak przekazał dyrektor płockiego MOPS, w związku z zakażeniem koronawirusem potwierdzonym u jednej z podopiecznych tamtejszego DPS, wszystkich pozostałych pensjonariuszy placówki podzielono na grupy, które nie mają ze sobą obecnie kontaktu – ze względów bezpieczeństwa, przebywają w pomieszczeniach, w których na co dzień mieszkają; dwóch mieszkańców, u których stwierdzono stan podgorączkowy, skierowano prewencyjnie do izolacji w wyznaczonym pomieszczeniu.

- Mieliśmy przygotowaną procedurę, która jest teraz sukcesywnie wdrażana. Będziemy czekali na wyniki testów mieszkańców i personelu

– podkreślił Dusio.

Dodał, iż wyniki badań mogą być znane najwcześniej w ciągu doby.