"Karolina Cicha jest jedną z najważniejszych polskich artystek na scenie folk. Kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka zasłynęła już z eksploracji muzyki tradycyjnej. W swojej najnowszej płycie TANY wraz ze Spółką wraca na swoje ukochane Podlasie z nową energią – odkrywa taniec, rytm i groove"

- napisano w zapowiedzi płyty i premierowego koncertu.

Przypomniano, że album "TANY" promuje singiel "Płacz nad młodością, co odchodzi" z gościnnym udziałem Kayah.

"TANY to dialog tradycji ze współczesnością. Cicha sięga po formy typowe dla regionu: traktując je z szacunkiem wzbogaca o współczesne efekty dźwiękowe i taneczne gatunki muzyki etnicznej. Słyszymy rootsowe uderzenie bębnów, polkę, sambę, czy elementy technotransu i rapu w utworze, który powstał z udziałem Karoliny Czarneckiej"

- czytamy.

Cicha jest też autorką tekstów utworów nagranych na nowym albumie. "Ważne jest dla niej uniwersalne znaczenie starych pieśni oraz to, co przez zmiany cywilizacyjne uległo wyparciu przez kulturę współczesną. Cicha, sięgając do wartości poruszanych przez dawne pieśni, mówi w TANACH o kondycji człowieka XXI w." - napisano.

"Chcę, żeby to było transowe, w innym sensie tradycyjne. Chcę zbadać, czy moje teksty pasują do tradycyjnych pieśni. (…) Niby nie ma już tego ducha, ale problemy i emocje się nie zmieniają. (…) Kiedy jest groove, kiedy jest rytm, wrzuca się jakąś emocję, człowiek może bardziej wyrażać siebie, w tańcu, w ciele"

- wyjaśniła artystka.

Zwrócono uwagę, że walorem albumu jest dwujęzyczność – "paralelność występowania pieśni w języku polskim i innych wschodniosłowiańskich (m.in. białoruskiego i ukraińskiego), której nie zabraknie na płycie TANY".

Koncert premierowy - 30 września o godz. 20 w Teatrze WARSawy.