Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w środę konto Tomasza Sakiewicza na Twitterze stało się obiektem ataku hakerskiego rosyjskich służb. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” stracił do niego dostęp (zmieniono hasło). Ponadto ktoś bez jego wiedzy opublikował na profilu link do artykułu, w którym znajdowały się informacje o tym, że „Polska i Litwa wzywają NATO do wysłania wojsk na Białoruś”. Szybko się okazało, że podlinkowana publikacja również jest cyberprowokacją – żaden z redaktorów portalu Znadniemna.pl, na którym się ona ukazała, nie napisał tego tekstu. Tego samego dnia wieczorem podobna sytuacja miała miejsce na platformie Poland Daily, wchodzącej w skład mediów Strefy Wolnego Słowa.

Okazuje się, że to nie koniec podejrzanych działań, których celem jest ewidentnie skłócenie narodu polskiego z sąsiadami ze Wschodu. W sobotę 26 września 2020 r. na PGE Narodowym odbędzie się wyjątkowy koncert, który pokaże solidarność Polaków z Białorusinami. Tymczasem do organizatorów wydarzenia dzwonią tajemnicze osoby, które podają się za klubowiczów „Gazety Polskiej” i namawiają do rezygnacji z organizowania wydarzenia.

„Środowisko Klubów »Gazety Polskiej« i Strefy Wolnego Słowa całym sercem popiera walkę Białorusinów o wolność swojego kraju. Dlatego jesteśmy zbulwersowani informacjami, jakie otrzymujemy od kierownictwa PGE Narodowy, jakoby przedstawiciele naszego środowiska grozili, że będą zakłócać przebieg koncertu”

– napisał w specjalnym oświadczeniu prezes klubów „GP” Ryszard Kapuściński.

„To kolejny etap wojny hybrydowej skierowanej na nasze środowisko. Tym razem Rosjanie zaatakowali środowisko Klubów »Gazety Polskiej«. Jesteśmy tą sytuacją zbulwersowani i zniesmaczeni prymitywnym działaniem służb rosyjskich”

– podkreślił Kapuściński. Dalej w imieniu klubów „Gazety Polskiej” oświadczył, że nikt z kilkunastu tysięcy klubowiczów nie ma nic wspólnego z groźbami skierowanymi do organizatorów koncertu „Solidarni z Białorusią”.

Cały artykuł dostępny w weekendowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".