"Szczecin może nad morze" to nazwa akcji, w ramach której Paweł Radziński chce w przyszłym roku przepłynąć ze Szczecina do Świnoujścia. W najbliższą sobotę pływaka będzie można spotkać w centrum miasta, gdzie w ramach treningu opłynie kilkukrotnie Wyspę Grodzką.

Paweł Radziński z zawodu jest lekarzem-rezydentem w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Z zamiłowania pływakiem i trenerem waterpolo. Postanowił, że spróbuje przepłynąć wpław ze Szczecina nad Bałtyk.

"Mam zamiar opłynąć przynajmniej pięciokrotnie Wyspę Grodzką" – mówi cytowany w informacji Żeglugi Szczecińskiej Radziński. "Nikt wcześniej tego nie zrobił. Każda pętla ma około 2,2 kilometra. Chciałbym wyczuć Odrę przed przyszłorocznym planem organizacji w tej przestrzeni zawodów open-water" – dodaje.

Przy okazji pływania Radziński organizuje także zbiórkę artykułów do higieny osobistej na rzecz Domu Kombatanta i Pioniera w Szczecinie. Żele pod prysznic, szampony, mydła, gąbki itp. produkty będzie można przynosić na Wyspę Grodzką w sobotę w godzinach trwania treningu od 10 do 15.

"Radość z jaką starsze, samotne osoby odbierają choć pierwiastek naszego zainteresowania, pamięci o nich, jest ogromna. Dając im odrobinę naszego czasu i myśli zwracamy im życie"

– mówi Radziński.