Młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji poinformował w piątek, że sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 19-letniej mieszkanki Wrocławia, która na swoim koncie ma liczne kradzieże sklepowe.

- 19-latka, pomimo młodego wieku, była już wielokrotnie zatrzymywana za kradzieże sklepowe na terenie Głogowa. Kradła głównie w drogeriach oraz marketach, a jej łupem padały najczęściej kosmetyki, drobne przedmioty i papierosy. Kobieta usłyszała 11 zarzutów kradzieży towaru o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych

- powiedział policjant.

Podkreślił, że podczas ostatniej kradzieży działała wyjątkowo zuchwale i brutalnie. - Kiedy obsługa placówki handlowej usiłowała zapobiec wyniesieniu ze sklepu towaru, młoda kobieta użyła przemocy, aby utrzymać się w jego posiadaniu. Próbowała zastraszyć pracowników, a kiedy to nie przyniosło efektu, zadawała uderzenia pięściami, kopała i szarpała ich za ubranie. W ręku miała nóż i groziła obsłudze pozbawieniem życia - powiedział Ratajczyk.

Kobietę zatrzymali interweniujący policjanci. Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczej, gróźb karalnych i licznych kradzieży sklepowych. Grozi jej kara nawet do 10 lat więzienia.