KEP podał, że pielgrzymka rozpocznie się w sobotę, 26 września, mszą o godz. 15.30 pod przewodnictwem przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Rodziny bp. Wiesława Śmigla. Wieczorem zaplanowano Drogę Krzyżową po Wałach Jasnogórskich i Apel Jasnogórski.

W niedzielę zebrani małżonkowie i rodziny będą uczestniczyć w mszy św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa warszawsko-praskiego bp. Romualda Kamińskiego. Podczas Eucharystii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Maryi Królowej Polski, a także ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego.

W informacji podano, że małżeństwa i rodziny podczas tegorocznej pielgrzymki będą zgłębiać przesłanie o rodzinie zawarte w nauczaniu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dlatego hasłem pielgrzymki są słowa Prymasa Tysiąclecia "Największym skarbem narodu jest rodzina".

Wydarzeniu towarzyszyć będzie ponadto wystawa "Rodzina Bogiem silna". Wystawę będzie można oglądać w auli o. Kordeckiego.

"Zapraszamy rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie" – zachęca na stronie internetowej Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski, który organizuje pielgrzymkę po raz 36.