Chińskie czołgi na manewrach w Pakistanie

Zakup przez rząd w Islamabadzie czołgów VT-4 od Chińskiej Republiki Ludowej został potwierdzony po opublikowaniu przez Pakistańską Agencję Prasową zdjęć z niedawnych ćwiczeń tamtejszych sił zbrojnych.

flickr.com

.22 września czołgi VT-4, należące do wojsk lądowych Pakistanu, zostały zaangażowane w manewry wojskowe realizowane na poligonie w pobliżu miejscowości Dźhelam w prowincji Pendżab. Obecny na tych manewrach był m.in. szef sztabu armii Pakistanu, gen. Qamar Javed Bajwa.

Pierwsze czołgi VT-4 miały zostać dostarczone do Pakistanu już w kwietniu. Poza Pakistanem, czołgi VT4 są na wyposażeniu Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej oraz Królewskich Sił Zbrojnych Tajlandii.

VT-4, znany również jako MBT3000, jest czołgiem stworzonym przez chińskie przedsiębiorstwo zbrojeniowe NORINCO. W ważącej 52 tony maszynie, której załogę stanowi trzech wojskowych, zamontowano silnik o mocy 1300 KM, pozwalający osiągnąć prędkość 70 km/h. Z kolei zasięg operacyjny wynosi 500 km.

Uzbrojenie czołgu to armata kal. 125 mm. oraz zdalnie sterowane działko, na którym zamontowany może być m.in. karabin maszynowy. Dodatkowo z działa można miotać pociski przeciwpancerne o zasięgu 5 km. Na wyposażeniu znajduje się ponadto cyfrowy system kierowania ogniem, system nawigacji satelitarnej oraz system obrony aktywnej GL5.

 Źródło: niezalezna.pl

 

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo