Prezydent Andrzej Duda w ubiegłym tygodniu nominował Adama Lipińskiego na członka zarządu NBP. Oznacza to, że Lipiński będzie musiał zrezygnować z mandatu posła, ponieważ - zgodnie z ustawą o NBP - członek zarządu tego banku nie może zajmować żadnych innych stanowisk i podejmować działalności zarobkowej lub publicznej poza pracą naukową, dydaktyczną lub twórczością autorską.

Miejsce Lipińskiego w sejmowych ławach zajmie radny PiS z Bolesławca Szymon Pogoda, który w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych na liście PiS w okręgu legnickim uzyskał najwyższy wynik z kandydatów partii, którzy nie dostali się do Sejmu.

Pogoda potwierdził, że „jeżeli wszystko się spełni i prezes Lipiński złoży rezygnację, to tak, najbardziej potwierdza chęć i gotowość objęcia mandatu poselskiego”.

Czekam na informację od komisarza wyborczego, postaram się jak najszybciej po otrzymaniu oficjalnych pism dopełnić obowiązków, by objąć mandat.
- podkreślił.

Pytany, czym chciałby się zająć jako poseł i w jakich komisjach chciałby pracować odparł, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach, ponieważ nie odbył jeszcze oficjalnych rozmów z kierownictwem swojej partii.

Pogoda powiedział, że jako radny miejski zajmował się m.in. kwestiami związanymi z infrastrukturą i budownictwem, a zawodowo związany jestem z rolnictwem. Z zainteresowań wymienił sport.

Jak dodał od 2011 r. związany jest z PiS-em. 

Jestem również członkiem rady politycznej jako organu partii od 2016 r., pełnię obecnie również obowiązku pełnomocnika struktur powiatowych.
- zaznaczył Pogoda.

Klub parlamentarny PiS liczy 235 posłów.