To mężczyźni w wieku 19 i 23 lat, którzy – jak poinformowała sp. Anna Jaworska-Wojnicz - usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Grozi im 10 lat więzienia. Do kradzieży doszło we wtorek w salonie sukien ślubnych przy alei Wojska Polskiego.

Zostało skradzionych 100 sukien, laptop, 5 tys. zł, telewizor, kamera, system audio-video

 –informowała wówczas Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

Właścicielka salonu straty wyceniła na ponad 50 tys. zł. Na swoim profilu społecznościowym poinformowała, że niektóre suknie ślubne były przeznaczone na zbliżające się ceremonie. Dlatego zaapelowała o pomoc w ustaleniu sprawcy i zaoferowała nagrodę.

Na miejscu zdarzenia pracował również przewodnik psa służbowego.

Podjęty przez psa trop wskazał, w którym kierunku uciekli sprawcy włamania. Na jednej z pobliskich ulic, funkcjonariusze odnaleźli jedną ze skradzionych sukien. Dalsze czynności podjęte przez policjantów pionu kryminalnego m.in. przesłuchania świadków oraz sprawdzenie nagrań monitoringu, doprowadziły do wytypowania sprawców kradzieży z włamaniem

 – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji.

W mieszkaniu, w którym byli podejrzani, policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt skradzionych sukien ślubnych i wieczorowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. "Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Nie wykluczają dalszych zatrzymań" – dodała Anna Jaworska-Wojnicz.