Para prezydencka złożyła kwiaty pod Monte Cassino. Odsłonięto popiersie gen. Andersa

Prezydent RP Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w czwartek złożyli kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino, by uczcić pamięć polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino w maju 1944 r. Para prezydencka kontynuuje w czwartek wizytę we Włoszech.

Prezydent Andrzej Duda obok popiersia gen. Andersa
https://twitter.com/prezydentpl (Jakub Szymczuk)

Przed południem w polskiej ambasadzie w Rzymie prezydent wziął udział w ceremonii odsłonięcia popiersia generała Władysława Andersa.

Następnie wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą udał się na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Para prezydencka po przybyciu na cmentarz zwiedziła tamtejsze Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego. Następnie złożyła biało-czerwony wieniec, czcząc polskich żołnierzy poległych w bitwie o wzgórze w maju 1944 roku.

Złożono też kwiaty na grobie gen. Andersa i jego żony Ireny.

Para prezydencka spotkała się też z miejscowymi władzami, m.in. z prefektem prowincji Frosinone Ignazio Portellim i burmistrzem Cassino Enzo Salerą. Prezydent rozmawiał też z Komisarzem Generalnym ds. Uczczenia Poległych gen. Alessandro Veltrim.

Wizyta na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino była też okazją do rozmowy pary prezydenckiej z młodzieżą z polskich szkół we Włoszech.

Wizyta prezydenta Dudy na Monte Cassino, a także spotkania z najważniejszymi władzami Włoch, które miały miejsce w środę, były pierwotnie planowane na maj. Wizytę przesunięto z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, podobnie jak wizytę w Watykanie, którą prezydent złoży w piątek.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#gen. Anders #gen. Władysław Anders #Monte Cassino #Andrzej Duda #wizyta prezydenta #Włochy

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo