Wyjaśniła, że prezydent Litwiniuk został skierowany na kwarantannę w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów szkoły podstawowej, w klasie, do której również uczęszcza dziecko prezydenta.

Sanepid zadecydował, aby skierować uczniów tej klasy na kwarantannę, która obejmuje także rodziny z nimi mieszkające.

- To standardowa procedura, pan prezydent stosuje się do decyzji sanepidu. Czuje się dobrze. Pracuje zdalnie

 – zapewniła Kuc-Stefaniuk.

Z informacji rzeczniczki wynika, że zakażony uczeń nie jest hospitalizowany, a osoby objęte kwarantanną czują się dobrze.

Kuc-Stefaniuk powiedziała, że urząd miasta pracuje normalnie. Zaznaczyła, że w urzędzie już wcześniej wprowadzono procedury, według których pracownicy są podzieleni na zespoły pracujące na zmianę zdalnie i stacjonarnie. Ma to zapewnić ciągłość w funkcjonowaniu urzędu na wypadek, gdyby doszło do zakażenia koronawirusem i konieczności skierowania pracowników na kwarantannę.

W woj. lubelskim w czwartek wykryto 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotychczas potwierdzono łącznie 2291 przypadków zakażenia, zanotowano 1745 ozdrowieńców i zarejestrowano 36 zgonów. Aktualnie w woj. lubelskim 132 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 6436 poddano kwarantannie i 81 objęto nadzorem epidemiologicznym.