Informację o zakażeniu dyrektora pilskiej placówki, którą jako pierwszy podał portal asta24.pl, potwierdziła zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr n. med. Aldona Pietrysiak.

- Starszy lekarz dyżurny szpitala, czyli szefowa OIOM-u, pełni nadzór medyczny nad szpitalem - powiedziała.

Dodała, że zarówno ona, jak i zastępca dyrektora ds. ekonomicznych zostały objęte kwarantanną. Zastrzegła, że dyrektor placówki przestrzegał wszelkich reżimów sanitarnych w obrębie pilskiego szpitala.

Przyznała, że pracownikom szpitala nie wykonuje się profilaktycznych testów na obecność SARS-CoV-2. Pietrysiak dodała, że ostatni raz była w pracy we wtorek, a dyrektor placówki w środę.

- Szpital jest zabezpieczony pod względem funkcjonowania medycznego. Zapewnia pełną opiekę mieszkańcom naszego terenu - podkreśliła.

Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pile Regina Rogalska powiedziała, że sanepid otrzymał informację o potwierdzeniu zarażenia dyrektora w środę wieczorem. "Jedna osoba ze szpitala w Pile ma pozytywny wynik, a sześć osób z kontaktu i ich rodziny objęto kwarantanną" – powiedziała.

Dodała, że objęci kwarantanną to głównie pracownicy szpitala.

- Dochodzenie epidemiczne jest w toku. Uzupełniamy listę – zaznaczyła.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7038 zakażeń koronawirusem, z czego 1098 to przypadki aktywne. 262 osoby zmarły, a 5678 wyzdrowiało.