TSUE przeciwny uwolnieniu podejrzanego o zabójstwo trzyletniej Brytyjki

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) odrzucił w czwartek wniosek o uwolnienie głównego podejrzanego w sprawie zabójstwa zaginionej w 2007 roku w Portugalii trzyletniej Brytyjki Madeleine (Maddie) McCann.

Zdjęcie z archiwum mediolańskiej policji. Podejrzany i zaginiona Maddie
https://twitter.com/ladh

Jak podaje AFP, w swym wyroku Trybunał z Luksemburga orzekł, że ściganie za tego rodzaju czyny jest legalne, ponieważ Włochy, które przekazały podejrzanego, Niemca Christiana B., do jego kraju pochodzenia w ramach Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA), dały na to zielone światło.

43-letni Niemiec odbywa obecnie w więzieniu w Kilonii orzeczoną w 2011 roku przez sąd w Niebuell w Szlezwiku-Holsztynie karę za handel narkotykami. Ponadto podlega on aresztowi tymczasowemu w związku z nieprawomocnym skazaniem w grudniu 2019 roku przez sąd krajowy w Brunszwiku w Dolnej Saksonii na siedem lat więzienia za zgwałcenie w 2005 roku 72-letniej wówczas Amerykanki w położonej w regonie Algarve na południu Portugalii miejscowości Praia da Luz. Właśnie tam blisko półtora roku później zaginęła Maddie.

Zdaniem niemieckiej prokuratury zaginiona przed 13 laty brytyjska dziewczynka nie żyje, ale jak dotąd nie odnaleziono jej ciała.

Madeleine miała prawie cztery lata, kiedy zniknęła w maju 2007 roku z mieszkania w Praia da Luz, gdzie jej rodzina spędzała wakacje. Była tam z młodszym rodzeństwem, podczas gdy ich rodzice byli w pobliżu na kolacji z przyjaciółmi. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Maddie McCann #Niemiec #TSUE #trybunał sprawiedliwości unii europejskiej #podejrzany #morderca #gwałciciel #handlarz narkotyków

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo