Obajtek podbił Brukselę

  

Przeciwnicy fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos byli przekonali, że Komisja Europejska zablokuje transakcję, a jeśli nawet da jej zielone światło, to pod bardzo niekorzystnymi dla płockiego koncernu warunkami. Bardzo się jednak pomylili. Artykuł w renomowanym „Politico Pro” opisuje kulisy podjęcia tej korzystnej dla Orlenu decyzji.

Okazuje się, że to efekt twardych negocjacji, jakie prowadził w Brukseli prezes koncernu Daniel Obajtek. Znany z energii i bezkompromisowości menedżer wraz z przedstawicielami rządu przekonał Brukselę do swojej wizji. Stało się tak, mimo że wcześniej wydaniu zgody na fuzję sprzeciwiali się niektórzy wpływowi unijny urzędnicy. „Politico Pro” zwróciło uwagę, że taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko, co tylko pokazuje, że przy twardych negocjacjach można osiągnąć zamierzony sukces.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts