Afera kopertowa w rozkwicie

  

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali we wtorek około dwudziestu miejsc, zabezpieczając dowody dotyczące tzw. afery kopertowej. Wybuchła ona po tym, jak Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu. Okazało się, że są osoby, które twierdzą, iż przekazywały prof. Grodzkiemu łapówki w zamian za operacje w państwowym szpitalu.

Tomasz Duklanowski, który ujawnił całą aferę, jest ścigany przez Tomasza Grodzkiego z prywatnego aktu oskarżenia o popełnienie czynu z art. 212 kk. Co więcej, pełnomocnik prof. Grodzkiego poinformował, że działalność dziennikarska Duklanowskiego w zakresie publikacji na temat marszałka Senatu wyczerpała znamiona przestępstwa z art. 128 kk, czyli usuwania przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, za co grozi do 10 lat więzienia. Prawdziwość zeznań osób obciążających Tomasza Grodzkiego podawano w wątpliwość i kolportowano informacje, że wycofały się one ze swoich zeznań. Okazuje się, że nic takiego się nie stało – świadkowie podtrzymują zeznania, a CBA zdobywa kolejne dowody. Teraz wypada tylko czekać ze spokojem na decyzje prokuratury w sprawie długoletniego korupcyjnego procederu w szpitalu, w którym pracował prof. Grodzki.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts