Amfetaminę znaleźli mundurowi z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy na co dzień monitorują i rozpracowują środowiska przestępcze związane z klubami piłkarskimi – zajmują się m.in. zwalczaniem przestępczości stadionowej, narkotykowej oraz związanej z wymuszeniami.

Tym razem policjanci namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn z Tychów związanych ze środowiskiem jednego ze śląskich klubów piłkarskich.

- 33 i 30-latek na terenie jednego z ogródków działkowych w Tychach schowali ok. 12 kg amfetaminy. Narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. zł nie trafią do obrotu dzięki policjantom, którzy je odnaleźli i zabezpieczyli. Dwaj zatrzymani mężczyźnie nie kryli zdziwienia wizytą mundurowych

- podał w środę zespół prasowy śląskiej policji.

W Prokuraturze Rejonowej w Tychach obaj usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Jak podaje policja, już wcześniej byli karani za przestępstwa narkotykowe. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa określana jest jako rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

To kolejna w ostatnich dniach udana akcja policjantów z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców. W ubiegłym tygodniu śląska policja podała, że przy zatrzymanym 28-latku z Czechowic-Dziedzic znaleźli oni prawie 7 kilogramów marihuany, blisko kilo amfetaminy i 9600 sztuk tabletek ecstasy. Także ten mężczyzna jest związany z kibicami jednego z klubów piłkarskich. Wcześniej był już karany za kradzież.