XII Międzynarodowy Festiwal NNW już za kilka dni w Gdyni

XII Międzynarodowy Festiwal NNW odbędzie się w dniach 24-27 września 2020 w Gdyni. Projekcje filmowe, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, ale także wystawy, promocje książek i wydarzenia branżowe (Pitching Forum, MasterClass) – wypełnią cztery festiwalowe dni. W tym roku pokazujemy ponad 100 tytułów w pięciu kategoriach konkursowych, dwie z nich są międzynarodowe – po raz pierwszy w szranki stanie 13 filmów fabularnych z całego świata, a w konkursie międzynarodowym o Nagrodę im. rtm. Pileckiego powalczą 23 produkcje z czego połowa to projekty zagraniczne. W konkursie filmów polskich o nagrodę Złotego Opornika pokazane zostaną 23 filmy. Nowością jest też kategoria wideoklipów.

Kurier Władysława Pasikowskiego będzie pokazany na XII Festiwalu NNW

Tegoroczna edycja ze względów na Covid-19 stanowi dla nas duże wyzwanie, zarówno pod względem organizacyjnym, ale również finansowym, które traktujemy od początku jako bodziec do kolejnego skoku rozwojowego wydarzenia. Z racji sytuacji epidemicznej zdecydowaliśmy się na przygotowanie można powiedzieć dwóch festiwali. Obok tradycyjnej formuły Festiwalu NNW, która będzie przebiegała na żywo w Gdyńskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym i innych miejscach w Gdyni. W internecie przygotowujemy równoległy festiwal dzięki Telewizji Festiwalowej – mówi Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu.

Swoją obecność na Festiwalu NNW zapowiedzieli m.in. reżyser Lech Majewski, który jest przewodniczącym jury międzynarodowego konkursu filmów fabularnych; Bozenna Intrator – współscenarzystka filmu „I’ll Find You”/„Znajdę cię” i producent tego obrazu Zbigniew Raczyński; prof. Jan Żaryn; red. Bronisław Wildstein – zdobywca tegorocznej Nagrody Literackiej im. bł. ks. Bukowińskiego; Edward Janus – bohater Trójmiejskiej Solidarności; prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Telewizja Festiwalowa pokaże na żywo transmisje debat, paneli, wystaw. Dostęp jest bezpłatny. Większość filmowych tytułów, także fabularnych, zostanie zaprezentowana online równolegle z pokazem stacjonarnym.

Aby mieć dostęp do filmów konkursowych, chętni są proszeni o wysłanie maila pod adres akredytacje@festiwalnnw.pl

Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad XII Festiwalem Filmowym NNW objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Organizatorami festiwalu są STOWARZYSZENIE SCENA KULTURY I MIASTO GDYNIA

PARTNEREM GENERALNYM XII Festiwalu NNW jest PKN ORLEN

PARTNEREM STRATEGICZNYM festiwalu jest PKO BANK POLSKI

 

 

 


Źródło: festiwalnnw.pl

#m. Pileckiego #nagroda im. rt #filmy dokumentalne #historia najnowsza #Festiwal Filmowy NNW

redakcja
Wczytuję ocenę...
Z uwagi na prace modernizacyjne możliwość komentowania została tymczasowo wyłączona. Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku fb.com/NiezaleznaPLZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo