Michał Rachoń zapytał, czy dzisiaj dowiemy się, czy koalicja w dotychczasowym kształcie przetrwa i czy rząd, w swojej dotychczasowej formule przetrwa dłużej niż do końca tego tygodnia. 

- Mam nadzieję, że dzisiaj się czegoś dowiemy. Jeśli nie dzisiaj, to w najbliższych dniach. Teraz sytuacja jest taka, jak mówiliśmy przez ostatnie dni. De facto koalicja nie funkcjonuje. Pan minister Ziobro otrzymał oczekiwania, warunki Prawa i Sprawiedliwości, jeśli ta koalicja miałaby przetrwać w formie, która jest akceptowalna dla wszystkich uczestników, która pozwala działać, która pozwala realizować program 

- powiedział Radosław Fogiel.

Rzecznik PiS ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę, że niektórzy śledzący politykę mogą być lekko zażenowani, że Zjednoczona Prawica zajmuje się sobą, a nie ważnymi sprawami. 

- Ubolewam nad tym, że doszło do takiej sytuacji, ale niestety w którymś momencie ta koalicja stała się dysfunkcjonalna i zależy nam na tym, żeby minister Ziobro i jego koledzy z Solidarnej Polski zgodzili się na te warunki. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej realizować program, który Polacy wybrali podczas wyborów. 

- zaznaczył. 

Michał Rachoń dopytywał, kiedy wyjaśni się sprawa co dalej ze Zjednoczoną Prawicą. - Myślę, że do końca tygodnia będziemy coś w tej sprawie wiedzieć - stwierdził Fogiel.

Dopytywany o to, czy możliwe jest rozłączenie funkcji ministra sprawiedliwości od funkcji prokuratora generalnego Fogiel odpowiedział:

- Ta formuła połączenia do tej pory, co do zasady się sprawdzała. Ten model się sprawdzał. Oczywiście przy okazji rekonstrukcji rządu prowadzone są różne analizy i różne wnioski są wyciągane z dotychczasowego funkcjonowania, ale to rzecz odrębna. Jak to będzie wyglądać? To wszystko zależy od decyzji koalicyjnych. 

- podkreślił.