Premier stawia na młodych. "Państwo, które chce być nowoczesne - musi im zaufać"

Państwo, które chce być nowoczesne musi zaufać młodym i dać im działać - wskazał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rozpoznanie potrzeb społecznych jest kluczem do wyższej jakości usług publicznych. Wskazał, że "kluczem do wyższej jakości usług publicznych" jest dobre rozpoznanie społecznych potrzeb.

twitter.com/PremierRP

- napisał w nocy z wtorku na środę na Twitterze szef rządu.

Szef rządu nawiązał w ten sposób do rządowego planu wsparcia młodzieży - Programu Młodych Liderów. Według KPRM dzięki temu programowi wybitni uczniowie i studenci mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę podczas staży w jednostkach administracji publicznej.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia na stażach i praktykach. Jak mówił, powinno to zachęcić młodych ludzi do pracy w administracji.

Mateusz Morawiecki spotkał się też we wtorek z laureatami konkursów stażowych organizowanych przez Ministerstwo Finansów oraz GovTech Polska, tzw. "Liderami Podatkowymi" oraz "Liderami Innowacji". W czasie spotkania została przeprowadzona "burza mózgów" - seria warsztatów kreatywnych, podczas których młodzież szukała odpowiedzi na pytanie: "Jak zachęcić pokolenie Z do pracy w sektorze publicznym?”.

KPRM ogłosiła także II edycję konkursu Liderzy Innowacji w ramach GovTech. 16 laureatów odbędzie płatny staż w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak podano, rekrutacja zostaje otwarta 22 września 2020 i trwa do 30 listopada 2020 r. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie gov.pl/govtech.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#premier Mateusz Morawiecki

mz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo