„Czy politycy Porozumienia Gowina wyobrażają sobie współrządzenie z Rafałem Trzaskowskim i Borysem Budką, a liderzy Solidarnej Polski koalicję Grzegorzem Braunem i Januszem Korwin-Mikke? Nie? A przecież lepszych scenariuszy po rozpadzie Zjednoczonej Prawicy by dla nich nie było. Jeśli tak, to skąd wziął się kryzys na prawicy? Ujawniamy dziś, jak wygląda skomplikowana układanka racjonalnych interesów, ale i ambicji liderów oraz błędów w rozpoznaniu rzeczywistości, która do tego doprowadziła. Bo niezależnie od tego, jak skończy się kryzys, będziemy musieli z ową układanką żyć”.
- czytamy w artykule Piotra Lisiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Czerwony kontratak w Sądzie Najwyższym

„Uchwała Izby Pracy Sądu Najwyższego, broniąca przywilejów emerytalnych esbeków, to od samego początku do końca dzieło Józefa Iwulskiego, byłego oficera WSW szkolonego przez komunistyczny kontrwywiad. Najpierw Iwulski, jak ustaliła „GP”, zarządził rozpoznanie poza kolejnością zagadnienia prawnego dotyczącego odwołań byłych esbeków od przepisów ustawy dezubekizacyjnej. Potem sędzia z kierowanej przez niego Izby nie dał go usunąć ze składu, który podjął haniebną uchwałę”.
- czytamy w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • Wywiad z Antonim Macierewiczem

„Dysponując wnioskiem prokuratury o aresztowanie kontrolerów, konieczne jest wszczęcie postępowania prokuratorskiego w sprawie zamachu. Nie wypadku, lecz zamachu, gdyż dysponujemy już wystarczającym materiałem dowodowym, by taki właśnie zarzut postawić”.
– mówi w rozmowie z „Gazetą Polską” Antoni Macierewicz, przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem

  • Miliony złotego dziecka Platformy 

„Tysiące dokumentów, podsłuchy i materiały operacyjne znalazły się w materiałach śledztwa, w którym ma postawione zarzuty korupcyjne Sławomir Nowak nazywany „złotym dzieckiem Platformy”. Jego kontakty z czołowymi politykami PO nie ustały po przegranych wyborach, a w stenogramach podsłuchów pojawiają się nazwiska prominentnych działaczy i polityków Platformy, w tym jej byłego szefa Donalda Tuska. Ta sprawa, która może się okazać przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej, pokazuje nie tylko sieć powiązań korupcyjnych, lecz także sieć podejrzanych związków polityczno-towarzysko-biznesowych”.
- ujawnia Dorota Kania.

  • Antypolicyjny szał amerykańskiej lewicy

„Od absurdalnych postulatów odbierania funduszy policji i zastępowania funkcjonariuszy pracownikami socjalnymi, aż po dokonywane z premedytacją zabójstwa policjantów. W USA trwa festiwal wściekłości wymierzony w stróżów prawa, na którym najwięcej mogą stracić najczęstsze ofi ary przestępstw – czarni Amerykanie”.
- czytamy w tekście Macieja Kożuszka.

  • Oraz 10 futrzarskich mitów

„Ustawa o ochronie zwierząt rozwścieczyła lobbystów biznesu futerkowego. Dziś strzelają oni ze wszystkich dział, byle tylko wywołać strach na wsi i doprowadzić do wywrócenia nowego prawa. W tej wojnie informacyjnej tradycyjnie już posługują się nieprawdą”.
- najważniejsze futrzarskie mity bierze pod lupę Jacek Liziniewicz.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.