Przyznaję, że często wspominam ten dzień, bo był naprawdę fantastyczny. Jednak wciąż nie potrafię wyjaśnić, jak to się stało. To było niesamowite dziewięć minut i myślę, że nikt tego wyczynu szybko nie powtórzy

- powiedział Lewandowski w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Bayernu.

Legendarny występ Roberta Lewandowskiego. Guardiola nie mógł uwierzyć własnym oczom

Po pierwszej połowie Bawarczycy, prowadzeni wówczas przez Josepa Guardiolę, przegrywali 0:1. Polski snajper mecz rozpoczął na ławce rezerwowych i na boisko wszedł po przerwie. Swój koncert rozpoczął w 51. minucie, a pięć goli na koncie miał dokładnie 539 sekund później. Później Lewandowski przyznał:

W trakcie meczu nie zdawałem sobie sprawy z tego, co się dzieje. Byłem jak w transie, skupiony jedynie na grze. W tym okresie mieliśmy mnóstwo meczów i tak naprawdę potrzebowałem trzech miesięcy, aby dotarły do mnie wydarzenia z tego wieczoru. Dopiero w czasie przerwy świątecznej mogłem się tym naprawdę cieszyć.

W dotychczasowych 323 występach w Bundeslidze w barwach Borussii Dortmund i Bayernu Monachium polski napastnik zdobył w sumie 237 goli. Lewandowski jest trzecim snajperem wszech czasów w lidze niemieckiej i wciąż poprawia swoje statystyki.