Polacy pytani o ochronę zwierząt. 71 procent badanych jest za zaostrzeniem ustawy

71 proc. badanych opowiada się za zaostrzeniem ustawy o ochronie zwierząt - wynika z sondażu United Surveys. Zmiany popiera 61 proc. ankietowanych na wsi i 70 proc. wyborców PiS.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/gaborfejes/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

"Sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM pokazuje, że zwolennicy zaostrzenia ustawy o ochronie zwierząt przeważają także na wsi. Choć warto zauważyć, że tam poparcie dla ustawy jest zauważalnie niższe niż w przypadku ogółu badanych – za takim rozwiązaniem na wsi jest 61 proc. wobec 71 proc. ogółem; jednocześnie jest tam najwięcej przeciwników tych pomysłów – 31 proc. wobec 20 proc. ogółem" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Według gazety przepisy cieszą się poparciem ponad 70 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości; ich przeciwnicy są natomiast najliczniejsi wśród wyborców PSL i Konfederacji.

W sondażu - jak czytamy - zapytano też o przepis w "nowelizacji ustawy covidowej o bezkarności urzędniczej". Mówi on - jak przypomina "DGP" - "nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione".

"Krytycznie takie rozwiązanie ocenia 61 proc. badanych, a popiera je 27 proc. Choć w przypadku wyborców PiS wyniki są inne, tu przeważają zwolennicy tych przepisów (47 proc.), podczas gdy źle ocenia je 35 proc." - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ochrona zwierząt #sondaż #Polacy

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo