Legia w poniedziałek ogłosiła, że rozstaje się z Vukovicem. Już wcześniej trwały spekulacje, że serbskiego trenera na Łazienkowskiej zastąpi trener reprezentacji Polski do lat 21. Po południu rozpoczęły się rozmowy z Czesławem Michniewiczem, który nową pracę ma łączyć z dotychczasowym zatrudnieniem w PZPN. Portal meczyki.pl potwierdza, że strony doszły do porozumienia i Michniewicz podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt.

Czesław Michniewicz nowym trenerem Legii

Legia szybko odpadła z walki o Ligę Mistrzów, a w Ekstraklasie również nie zachwyca. Po porażce z Górnikiem Zabrze miarka się przebrała. Vukovic został zwolniony z funkcji trenera piłkarskich mistrzów Polski. Jego następca ma za cel wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Europy i obronić mistrzostwo.

Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligi Europy

- mówił prezes Legii Dariusz Mioduski.

Michniewicz pracę podejmie "od zaraz". Już w czwartek "Wojskowi" zmierzą się z Dritę Gnjilane w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Aby awansować do fazy grupowej, muszą pokonać ekipę z Kosowa i kolejnego rywala - Karabach Agdam.