Aleksandar Vukovic przestaje pełnić obowiązki trenera I drużyny Legii

- ogłosił na Twitterze warszawski klub. Serb przejął zespół w kwietniu 2019 roku, zastępując zwolnionego Portugalczyka Ricardo Sa Pinto. Początkowo miał pełnić tę rolę tylko do końca sezonu, ale umowę przedłużono na kolejny, w którym jego podopieczni wywalczyli tytuł.

Legia rozstaje się z trenerem Vukovicem

W obecnym sezonie warszawianie nie spisują się jednak najlepiej. Po czterech kolejkach mają w dorobku sześć punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli, a prowadzący Górnik ma 12 "oczek". Ponadto Legia odpadła w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów po porażce z Omonią Nikozja.

Dzisiaj musieliśmy podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich. Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligi Europy

- powiedział prezes Legii - Dariusz Mioduski.

W czwartek warszawianie podejmą Dritę Gnjilane w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Aby awansować do fazy grupowej, muszą pokonać ekipę z Kosowa i kolejnego rywala - Karabach Agdam. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Vukovica na ławce trenerskiej. Według medialnych spekulacji może to być Czesław Michniewicz.