Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował dziś, że po weekendzie, w którego czasie zanotowano w sumie w regionie 56 nowych zakażeń, najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna utrzymuje się w Działdowie. Dzisko przekazał, że z powodu zakażenia koronawirusem 6 lekarzy z poradni medycyny rodzinnej jedna z przychodni w tym mieście została zamknięta i będzie pracować wyłącznie w trybie zdalnym.

Zakażenie potwierdzono także u pielęgniarek i lekarza z miejscowego szpitala powiatowego oraz u 8 pacjentów. "Zakażenia te występują na różnych oddziałach" – dodał Dzisko.

Z powodu potwierdzenia zakażenia u 9 pracowników duży zakład produkcyjny w Działdowie zdecydował o tygodniowym zaprzestaniu pracy. Służby sanitarne sprawdzają także przypadek zakażenia pracownicy szkoły.

"Ponieważ nie jest to osoba pracująca z dziećmi, trwa weryfikowanie, czy konieczna będzie zmiana stylu pracy tej szkoły"

– przyznał Dzisko.

W weekend w woj. warmińsko-mazurskim z powodu zakażenia koronawirusem zmarły dwie osoby – jedna w szpitalu w Elblągu, druga w szpitalu w Ostródzie. W sumie od początku pandemii w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 1222 przypadki zakażeń koronawirusem.