Wielomiliardowa umowa na drony

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (US Air Force) zleciły wieloletnią umowę o wartości 7.4 mld dolarów firmie General Atomics na dostawę bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Reaper.

flickr.com

Pięcioletnia umowa Agile Reaper Enterprise Solution (ARES) zakłada produkcję i dostawę dronów bojowych MQ-9 Reaper do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych oraz klientów zagranicznych. General Atomics zobowiązał się na dostarczenie do 36 "Żniwiarzy" . 

MQ-9 Reaper, znany również jako Predator-B, jest wielozadaniowym bezzałogowym bojowym statkiem powietrznym, używanym zarówno do misji rozpoznawczych, dzięki radarowi z syntetyczną aperturą AN/APY-8 Lynx, jak i do misji bojowych, dzięki sześciu węzłom bojowym mogącym zabrać 1360 kg uzbrojenia. Może być wyposażony zarówno w pociski AGM – 114 Hellfire jak i bomby kierowane laserowo GBU-12.

Reaper ma zasięg 5 900 km. i może operować na pułapie 15 tys. metrów, a jego prędkość przelotowa wynosi pomiędzy 276 a 313 km/h. Czas operowania w powietrzu wynosi do 28 godzin.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo