Oczywiste konsekwencje

  

Politycy Solidarnej Polski i Porozumienia, którzy do niedawna współtworzyli obóz Zjednoczonej Prawicy, chyba nie do końca rozumieją powagę sytuacji. Wydaje im się, że po ostatnich głosowaniach w Sejmie i przebiegu rozmów nad rekonstrukcją rządu Prawo i Sprawiedliwość blefuje, a stwierdzenie, iż Zjednoczonej Prawicy praktycznie nie ma, to element taktyki negocjacyjnej kierownictwa PiS. Mylą się – to, co się dzieje, nie jest żadnym teatrem.

Wyciąganie konsekwencji wobec posłów, którzy zagłosowali wbrew stanowisku ugrupowania, jest jak najbardziej serio. Równie poważne są zapowiedzi tworzenia przez PiS rządu mniejszościowego i – w niedalekiej perspektywie – wcześniejszych wyborów. Ustawa o ochronie zwierząt okazała się probierzem dla szerszej postawy – tego, co definiujemy jako humanitaryzm, dobroć, uczciwość w szerokim zakresie. Ale także okazała się (niestety przegranym) testem dla obozu Zjednoczonej Prawicy – czy łączy nas wyznawanie tych samych, zupełnie podstawowych wartości? Część polityków, którzy miejsce w parlamencie zawdzięczają listom komitetu wyborczego PiS, zagłosowała przeciw PiS, razem z ostro atakującą partię rządzącą opozycją. Konsekwencje tego są oczywiste.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts