Wierzę w księży

  

Wierzę w Boga, a nie w księży – to modne tu i ówdzie hasło uważam za dowód wydziedziczenia z polskiej tożsamości głoszących je ludzi. Dlaczego niemiecki i rosyjski okupant wkraczający do Polski, który urzędowo głosił ateistyczne ideologie, zaczynał od prześladowania, a często mordowania tysiącami polskich księży?

Otóż na jego mapie sztabowej potężna sieć polskich parafii widniała jako struktura, wokół której budować się będą zarówno morale, jak i konspiracyjne działania Polaków. Wczoraj przeczytałem o śmierci kapucyna, o. Wojciecha Kaczmarka, który zmarł na koronawirusa. Zajmował się pracami najtrudniejszymi – duszpasterstwem wśród chorych, więźniów. Pod tą informacją hejt i radosne wpisy. Tak jest za każdym razem, gdy umrze ksiądz, szczególnie w witrynie Gazeta.pl ukazuje się w podobnych sytuacjach nieprawdopodobny rynsztok. Te bluzgi, które w jakiś sposób brudzą nas wszystkich, służą dokładnie temu samemu, co eksterminacja księży w Katyniu i Dachau – niszczeniu źródeł naszej siły. Mapa parafii, niezależnie od grzechu, który pojawia się także w Kościele, to mapa polskiej siły. I każde polskie serce, nie tylko świętego, ale i niegodnego grzesznika, jak autor tego komentarza, potrafi to zrozumieć.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts