Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się 20 września o godz. 12 na Placu Zamkowym w Warszawie. Na początku Marszu głos zabierze m.in. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, która przeciwstawia się promocji ideologii gender w szkołach.

W ciągu godziny uczestnicy przejdą pod kościół pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie o godz. 13 rozpocznie się Msza św. Homilię podczas Eucharystii a także krótką konferencję po zakończeniu liturgii wygłosi ks. Dominik Chmielewski.

Podczas marszu planowana jest m.in. kwesta na potrzeby Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Organizatorzy zapowiadają również, że w Marszu dla Życia i Rodziny weźmie udział "niezwykły gość specjalny", choć nie precyzują o kogo chodzi.

– Niestety jeszcze nie możemy zdradzić kto zaszczyci nas swoją obecnością, ale zapewniam wszystkich, że będzie bardzo ciekawie. Zachęcam by być z nami w niedzielę na Placu Zamkowym

– mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Jak wskazują organizatorzy, tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie miał dwa wymiary.

- Tak jak w latach ubiegłych chcemy stawiać na promocję rodziny jako wspaniałej wartości, na której oparty jest nasz ład cywilizacyjny, która jest elementem naszego naturalnego porządku. Chcemy również afirmować małżeństwo oraz domagać się zwiększenia prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Zresztą w komisjach sejmowych znajduje się projekt „Zatrzymaj Aborcję”, którego przyjęcie oznaczałoby zlikwidowanie tzw. przesłanki eugenicznej i statystycznie uratowanie blisko 1000 istnień ludzkich rocznie - mówi Paweł Ozdoba.

Drugi wymiar tegorocznego Marszu wyraża się w jego haśle: „Wspólnie brońmy rodziny”.

– Dostrzegamy, że rodzina stała się dziś obiektem ataków ze strony liberalnych i lewicowych ideologii. Chcemy postawić temu tamę i nie dopuścić do zanegowania rodziny i zniszczenia instytucji małżeństwa

– mówi Paweł Ozdoba. Precyzuje, że strona społeczna musi reagować już dziś, ponieważ „rewolucyjna agenda” coraz silniej przedziera się do naszej codzienności, także dzięki wsparciu zachodnich koncernów medialnych. Prezes fundacji dodaje również, że Marsz dla Życia i Rodziny nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, ale jest wyrazem sprzeciwu wobec nachalnej i agresywnej promocji ideologii sprzecznych z wartościami chrześcijańskimi.