W Cetniewie znajdowało się od 20 sierpnia 19 seniorek i 14 juniorek oraz pięciu trenerów, jeden specjalista od przygotowania motorycznego, dwoje fizjoterapeutów i psycholog.

- U niektórych zapaśniczek wystąpiły symptomy przeziębienia. Fakt ten został zgłoszony lekarzowi kadry Adamowi Jakubowskiemu. Po konsultacji telefonicznej lekarz zaordynował leki na zapalenie gardła i przeziębienie

- powiedział Krajewski.

- Sprawa wystąpienia koronawirusa wśród sportsmenek pojawiła się po tym, jak jedna z nich jadąc na wesele poddała się testowi i ten przyniósł wynik pozytywny

- tłumaczył prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.

W sumie koronawirusem zakażonych zostało szesnaście zawodniczek i trzech trenerów. Po przejściu kwarantanny dwie z nich i jeden trener nadal będą przebywać w izolacji do 22 września.

- Zapaśniczki zostaną przebadane w Instytucie Kardiologii w Aninie pod kątem ewentualnych powikłań związanych z koronawirusem - powiedział dr Jarosław Krzywański z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie.

Zdarzenie spowodowało przesunięcie mistrzostw Polski juniorek, które odbędą się w Siedlcach 26 września. Seniorki będą rywalizowały o medale, jak planowano w Dzierżoniowie 11 października.

- PZZ w porozumieniu z COMS-em ustalił. że seniorki zostaną przebadane jeszcze przed imprezą w Dzierżoniowie, żeby wykluczyć wszelkie wątpliwości odnośnie stanu ich zdrowia - powiedział sekretarz generalny zapaśniczej centrali Marek Wałachowski.