Kredycik Putina

  

Na ostatnim spotkaniu z Alaksandrem Łukaszenką Władimir Putin obiecał kredyt dla Białorusi w wysokości… 1,5 mld dol. Wartość tego kredytu to około 1/8 rocznej wartości programu 500+.

Nie jest to zatem w żaden sposób oszałamiająca suma. Rosja pewnie nie będzie sobie mogła pozwolić na o wiele większe wsparcie reżimu Łukaszenki. Kreml sam bowiem boryka się z problemami finansowymi, wynikającymi ze spadających cen surowców i zachodnich sankcji. W tym czasie Polska, wspólnie z krajami Grupy Wyszehradzkiej, planuje wdrożenie „planu Marshalla” dla Białorusi. Propozycja wyszehradzkiego wsparcia może się okazać atrakcyjniejsza niż wsparcie rosyjskie. Białorusini będą więc mieli jeszcze poważniejsze argumenty, by uwolnić się wreszcie spod wpływów Moskwy i nawiązać strategiczną współpracę z Europą Środkową.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts