Tu niezbędna jest niezależna komisja

  

Informacje o tym, że kard. Stanisław Dziwisz zignorował doniesienia o pedofilskich przestępstwach i seksualnych nadużyciach siedmiu duchownych związanych z archidiecezją krakowską powinny zostać do końca wyjaśnione. List, jaki ujawnił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, jest wstrząsający.

Jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji jest wyjaśnienie wszystkiego do końca. Co wiedziano, od kiedy, co zrobiono, a czego nie, kto za to odpowiada? Czarna księga tych spraw. Komisja, do której dyspozycji oddać chciałby się kard. Stanisław Dziwisz, jeśli miałaby być minimalnie wiarygodna, powinna składać się z duchownych i świeckich, wierzących i niewierzących, ale także spoza Krakowa. I powinni to być ludzie rzeczywiście znani z zaangażowania w te sprawy. Jeśli abp Marek Jędraszewski chce być wiarygodny w swojej walce z rozmaitymi społecznymi zjawiskami, to musi załatwić tę sprawę do końca! Milczenie, udawanie, że nie ma tematu, atakowanie tych, którzy mają odwagę mówić o problemie, to prosta droga do kompromitacji. I to nie tylko kard. Dziwisza, lecz także wielu innych osób i samej instytucji Kościoła. Ofiary mają prawo do prawdy, ludzie, którzy walczyli o sprawiedliwość, mają prawo do prawdy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts