Lifting wizerunku PiS

  

Potrzeba nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt jest oczywista. Chodzi tu o rzecz elementarną: jacy jesteśmy, jakimi jesteśmy ludźmi. Także wobec naszych braci mniejszych. Tu chodzi o ograniczanie niepotrzebnego cierpienia. Poza tym podobne uregulowania znajdują się w prawodawstwie innych krajów Europy.

Związany z głosowaniem, złamaniem jego dyscypliny kryzys w koalicji rządowej Zjednoczonej Prawicy traktuję jako podniesienie poprzeczki negocjacyjnej. Wydaje się, że Jarosław Kaczyński, widząc, że rozmowy koalicyjne nie idą, wybrał pole sporu, które jest dla niego wygodne wobec opinii polskiej i międzynarodowej. Chce utrwalić na Zachodzie, jak i w Polsce wizerunek prawicy, która jest stanowcza w sprawach przestępczości, która potrafi twardo walczyć o polskie interesy, a jednocześnie jest prawicą z sercem. Nie jest taką, powiedziałbym, „korwinowską” prawicą, w której bezwzględność, pewien darwinizm polityczny góruje nad wrażliwością na los człowieka lub, jak w tym przypadku, zwierzęcia. Bez tej wrażliwości nie byłoby nie tylko „piątki dla zwierząt”, ale przede wszystkim wcześniejszych programów społecznych i prorodzinnych.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts