Jak poinformował w piątek wieczorem hiszpański resort zdrowia, podczas minionej doby w całym kraju potwierdzono 14 389 nowych zakażeń na Covid-19 oraz 90 zgonów spowodowanych tą chorobą.

Ze statystyk służb medycznych Hiszpanii wynika, że liczba potwierdzonych dotychczas przypadków infekcji SARS-CoV-2 wynosi już 640 040, a ofiar śmiertelnych – 30 495.

Resort zdrowia sprecyzował, że zarówno liczba zakażeń, jak i zgonów mogła być podczas ostatniej doby wyższa, gdyż w piątkowych statystykach nie uwzględniono danych ze wspólnoty autonomicznej Murcji, na południowym wschodzie.

Dynamika dobowych zakażeń koronawirusem zwiększyła się w ciągu ostatniej doby także w Portugalii, gdzie od czwartku zanotowano 780 nowych infekcji, czyli najwięcej od kwietnia.

W piątkowym komunikacie portugalskie ministerstwo zdrowia wskazało też na wciąż wysoką liczbę aktywnych zakażeń. Resort podał, że wśród 67 176 zanotowanych dotychczas infekcji 20 229 stanowią przypadki osób zdolnych zakażać innych.

Podczas ostatnich 24 godzin liczba zmarłych na Covid-19 wzrosła w Portugalii o sześć. W sumie z powodu koronawirusa zmarły w tym kraju 1894 osoby.