W komunikacie magistratu podano, że dyrekcja Przedszkola nr 53 w Poznaniu w czwartek po południu otrzymała informację o potwierdzeniu zakażenia nauczyciela SARS-CoV-2.

"Pedagog, o którym mowa już od soboty, od 12 września przebywa na kwarantannie, ponieważ miał kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa"

– przekazano.

Powiatowy inspektor sanitarny zadecydowało objęciu kwarantanną grupy dzieci, w której wcześniej pracował nauczyciel, a także pracowników, którzy mieli z nim kontakt. Kwarantanna będzie trwała od piątku do poniedziałku.

"Dłuższy czas izolacji nie jest potrzebny ze względu na wcześniejszy okres odseparowania zakażonego pracownika przedszkola" – podkreślono.

Rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała PAP, że łącznie kwarantanną objęto ok. 20 osób. "W związku z tym przedszkole może być zamknięte. Wszystko ku temu zmierza" – powiedziała.

Od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano 6573 zakażenia koronawirusem, z czego 846 to przypadki aktywne. 250 osób zmarło, a 5477 wyzdrowiało.