Przed Giełdą Papierów Wartościowych ważne negocjacje w sprawie zakupu 65 proc. udziałów w giełdzie armeńskiej - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Jak dodał, to historyczny moment dla GPW.

Dzisiaj zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podpisał porozumienie z Centralnym Bankiem Armenii (CBoA) w sprawie negocjacji zakupu pakietu większościowego stanowiącego 65 proc. udziałów w Armeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (AMX).

- Dla Giełdy Papierów Wartościowych to moment historyczny, bo tego typu transakcji jeszcze giełda nie przeprowadzała. To w 30 letniej historii pierwszy tego typu moment, kiedy możemy pokazać w taki wyraźny, jednoznaczny i w bardzo namacalny sposób, że polska giełda jest liderem rynku kapitałowego tej części Europy, jest miejscem, które tworzy szanse na budowę potencjału rynków kapitałowych Trójmorza

powiedział w Soboń na konferencji "Rola Polski jako promotora rynków wschodzących".

Jak wskazał Soboń, przed Giełdą Papierów Wartościowych ważne negocjacje.

- Negocjacje w sprawie zakupu pakietu większościowego, czyli 65 proc. udziału w Armeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ten proces giełda będzie przeprowadzała z pełnym profesjonalizmem. Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych dajemy pełne wsparcie i trzymamy kciuki, tak aby udało się go sfinalizować - powiedział wiceminister.

Zdaniem Sobonia, polska giełda "jest tym miejscem, które potrafi przyciągać tego typu projekty, rozbudowywać swoją pozycję w regionie, w tej części świata".

- Jestem przekonany, że ten proces uda się sfinalizować - powiedział Soboń.

GPW poinformowała w komunikacie, że postanowienia porozumienia nie mają charakteru wiążącego, a zawarcie umowy inwestycyjnej uzależnione będzie m.in. od przeprowadzenia przez GPW procesu due diligence i uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl