Intensywne opady deszczu. Wykoleił się pociąg

W rezultacie intensywnych opadów deszczu w środkowej Hiszpanii wykoleił się w nocy z czwartku na piątek pociąg dalekobieżny kursujący na linii łączącej Valladolid z Madrytem. W wypadku ranne zostały cztery osoby.

twitter.com screen

Jak poinformowała hiszpańska obrona cywilna, w trakcie akcji ratowniczej, która zakończyła się w piątek nad ranem, poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy. Odniesione rany nie zagrażają ich życiu.

“Dwóch pasażerów z łącznej liczby 25 podróżujących pociągiem, który wykoleił się w okolicach miejscowości Zarzalejo, zostało przetransportowanych do szpitala”

- poinformowały na Twitterze służby ratownicze wspólnoty autonomicznej Madrytu.

W komunikacie regionalne służby wyjaśniły, że wykolejenie się pociągu nastąpiło po osunięciu się ziemi wskutek intensywnych deszczów padających od czwartkowego popołudnia w środkowej Hiszpanii.

“Do północy z powodu zdarzeń związanych z ulewnymi deszczami służby otrzymały 66 zgłoszeń z prośbą o interwencję. (…) Akcje strażaków dotyczą głównie udrażniania zalanych wodą dróg”

- poinformowały władze wspólnoty autonomicznej Madrytu.

W piątek rano intensywne opady deszczu występowały również w regionach Kastylii i Leonu (na północy kraju), Estremadury (zachód), a także Galicji (północny zachód). Do piątkowego popołudnia ulewy spodziewane są we wszystkich 17 wspólnotach autonomicznych Hiszpanii.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Hiszpania #wykolejenie #deszcz

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo