Esbek na urzędzie, emerytury ci ubędzie

  

Decyzja sędziego Józefa Iwulskiego, absolwenta Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej im. Feliksa Dzierżyńskiego i kapitana WSW delegowanego przez komunistyczne służby do Sądu Najwyższego, nie zaskakuje swoją treścią, a jedynie bezczelnością. Do tej pory resztki bezpieki pozostałe w życiu publicznym starały się załatwiać swoje sprawy za pewną zasłoną, udając, że z korzystnymi dla nich decyzjami nie mają nic wspólnego.

Tym razem stało się inaczej. Sąd Najwyższy, po raz kolejny zresztą, wszedł w rolę Trybunału Konstytucyjnego i próbuje podważać zapisy ustawy, która wprost mówi, że esbecy nie mają specjalnych praw do emerytury. Nie było tam mowy o tym, że trzeba relatywizować pracę na rzecz okupanta w zbrodniczej organizacji. Mimo to kapitan Iwulski, specjalista od omijania konstytucji, stworzył własną interpretację przepisów ustawy. Te pieniądze esbekom się nigdy nie należały. Prawdę mówiąc, całość emerytury powinni pobierać z Kremla, któremu służyli. Dzisiaj esbeckie emerytury, które kazał oddawać sędzia Iwulski, jeżeli tak się rzeczywiście stanie, trzeba będzie płacić z kieszeni pozostałych emerytów. To jest cena braku dekomunizacji i spóźnionej reformy sądownictwa.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts