14-letnia córka króla Hiszpanii Filipa VI została poddana badaniu po wykryciu w piątek koronawirusa u jednego z uczniów z jej klasy.

Biuro prasowe pałacu królewskiego wyjaśniło, że zalecenie pozostania na kwarantannie pochodzi od dyrekcji prywatnej szkoły Santa Maria de Rosales, w której Eleonora pobiera naukę, i jest “działaniem prewencyjnym”.

Agencja Europa Press odnotowała tymczasem, że jeszcze przed wynikiem badania, jakiemu została poddana następczyni tronu, hiszpańska para królewska nie poddała się izolacji społecznej i kontynuowała spotkania zaplanowane podczas weekendu oraz na początku tygodnia.

Z danych wspólnot autonomicznych Hiszpanii wynika, że do środowego wieczora w całym kraju wskutek pojawienia się ognisk zakażenia koronawirusem zamknięto około 120 placówek oświatowych, a w innych 200 potwierdzono przypadki zakażenia.

Pomiędzy wtorkiem a środą w Hiszpanii resort zdrowia zanotował drastyczny wzrost liczby zgonów i zakażeń koronawirusem, odpowiednio 239 oraz 11 193. Dotychczas w całym kraju potwierdzono już 30 243 ofiary śmiertelne epidemii oraz 614 360 infekcji.