W opublikowanym na stronie internetowej placówki komunikacie podano, że koronawirusa wykryto u dwóch pracowników szpitalnego laboratorium i lekarza oddziału chirurgicznego. "Pracownicy z dodatnim wynikiem zostali skierowani do izolacji. Na kwarantannę skierowano też najbliższych współpracowników zarażonych osób. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonymi poddawane są dodatkowym testom" – przekazano.

W związku z zakażeniami dyrekcja szpitala zdecydowała o wstrzymaniu na okres siedmiu dni przyjęć na oddział chirurgii. "Laboratorium będzie pracowało tylko na potrzeby pacjentów szpitala. Osoby spoza szpitala, chcące wykonać badania, kierowane są do miejscowych laboratoriów zewnętrznych" – podano.

Dodatkowo w środę i czwartek sąsiadujący z laboratorium szpitalny punkt krwiodawstwa będzie służył wyłącznie pacjentom placówki. "Pracownikom Punktu zostaną pobrane wymazy. Mamy nadzieję, że od piątku Punkt zacznie przyjmować osoby z zewnątrz – honorowych dawców krwi" – poinformowano.

"Procedury działają – choroba została wykryta na bardzo wczesnym etapie w wyniku zaleconych pracownikom badań. Staramy się, by sytuacja w jak najmniejszym stopniu utrudniała pracę szpitala. Liczymy, że za siedem dni oddział chirurgiczny i laboratorium wrócą do normalnej pracy”

– przyznał dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6424 zakażenia koronawirusem, z czego 784 to przypadki aktywne. 245 osób zmarło, a 5395 wyzdrowiało.