Jak poinformował w środę podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, we wtorek późnym wieczorem do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że pijana matka sprawuje opiekę nad niemowlęciem. Pod wskazany adres został wysłany policyjny patrol.

Interweniujący policjanci potwierdzili na miejscu tę sytuację. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie matki. Kobieta miała trudności z utrzymaniem równowagi, jak również z logicznym wypowiadaniem się. Usiłowała tłumaczyć swój stan, że "nic się nie stało", a ona "wypiła zaledwie jedno piwo".

Funkcjonariusze na miejsce interwencji wezwali ojca dziecka. Ten przyszedł ze swoim bratem. Ojciec niemowlęcia nie mógł zająć się dzieckiem, bo sam też był pijany. Ostatecznie niemowlę przekazano wujkowi.

- Dokumentacja z interwencji zostanie teraz przesłana do sądu rodzinnego, który zbada sytuację rodzinną m.in. pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia będącego pod ich opieką dziecka. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności 

- podała policja.