O możliwym transferze utalentowanego 22-letniego pomocnika spekulowano już po zakończeniu poprzedniego sezonu. Lech miał otrzymać wiele ofert od klubów chcących pozyskać Jóźwiaka, sam piłkarz nie ukrywał, że chce odejść z Poznania. W sobotę zabrakło go już w składzie na mecz ligowy ze Śląskiem Wrocław.

Kamil Jóźwiak w Derby County będzie grał ze swoim kolegą Krystianem Bielikiem

We wtorek Jóźwiak udał się do Anglii na testy medyczne, w środę rano podpisał kontrakt z zespołem Derby County, który w poprzednim sezonie zajął 10. miejsce w Championship (drugi poziom rozgrywek w Anglii). W Derby występuje także inny polski zawodnik Krystian Bielik, a w przeszłości grali tam m.in. Tomasz Cywka, Tomasz Hajto, Przemysław Kaźmierczak i Grzegorz Rasiak.

Kamil był ważnym ogniwem naszego zespołu. Każdym występem pokazywał drzemiący w nim wielki potencjał, a przez ostatnie lata poczynił ogromny progres. Byliśmy świadomi, że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy musieli podać sobie ręce. "Józiu" chce zrobić kolejny krok w swojej karierze, a my dziękujemy mu za wszystko, co zrobił dla zespołu. Życzymy mu powodzenia. Mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się przetną

- powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Jóźwiak w barwach "Kolejorza" rozegrał 104 spotkania w ekstraklasie i zdobył 15 goli. Pełnił tez funkcję kapitana zespołu. W seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył trzy występy.