No i uciekli

  

Wczoraj w ramach dyskusji o norkach poszedłem do telewizji wPolsce.pl. Miałem dyskutować na żywo z przedstawicielami tzw. branży. Bardzo się cieszyłem na to spotkanie, bo ciekawiło mnie, czy norkowi eksperci wymyślili jakąś nową argumentację.

Jak się okazało, dziennikarka założonej przez futrzarzy telewizji wSensie.pl Ewa Zajączkowska odmówiła na samym wstępie. Dyrektor stworzonego przez futrzarzy Instytutu Gospodarki Rolnej Jacek Podgórski również odwołał uczestnictwo w rozmowie. Wreszcie trzeci gość, hodowca Daniel Żurek, przerwał rozmowę, bo okazało się, że miał kłopot z zasięgiem komórki. Honoru branży bronił jeszcze poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, który jednak nie ma zbyt wielkiego rozeznania w temacie. Stwierdził m.in., że przemysł kuśnierski nie istnieje w Polsce z uwagi na wysokie podatki. Myślę, że to raczej kwestia popytu na futra, który się skończył w latach 80., niż podatków. Z drugiej strony nie dziwi, że posłowi futrzarze skojarzyli się z podatkami – oni prawie ich nie płacą. W każdym razie żal mi trochę hodowcy Szczepana Wójcika. Nie po to wszak tworzył fasadowy instytut oraz swoje media, żeby ludzie zatrudniani w nich uciekali sprzed kamery.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts