Jedna z najbardziej znanych włoskich gazet sportowych napisała, że do podpisania umowy powinno dojść w ciągu kilku najbliższych godzin. Oba kluby są już zgodne i ustaliły kwotę transferu na 20 mln euro plus pięć milionów zależnych od dyspozycji Milika oraz osiągnięć w Lidze Mistrzów.

Brakuje tylko "tak" z polskiej strony

- można przeczytać w "La Gazzetta dello Sport".

Arkadiusz Milik Neapol zamienić ma na Rzym

Inne miejscowe media podają, że kontrakt ma być podpisany na pięć lat, a Milik będzie zarabiać ok. 4,5 mln euro rocznie.

Wcześniej Milik - zdaniem wielu dziennikarzy z Półwyspu Apenińskiego - był bliski kontraktu z Juventusem Turyn. Transfer jednak nie doszedł do skutku, bo zmienił się trener "Starej Damy" i Andrea Pirlo woli do swojego zespołu ściągnąć Bośniaka Edina Dżeko.

Milik gra w SSC Napoli od 2016 roku. W poprzednim sezonie w 35 meczach zdobył czternaście goli. Łącznie w 122 spotkaniach strzelił 48 bramek i zaliczył pięć asyst.

Jest wychowankiem Rozwoju Katowice, skąd trafił do Górnika Zabrze. Potem grał w klubach zagranicznych - w Niemczech (Bayer Leverkusen i FC Augsburg) oraz w Holandii (Ajax Amsterdam).