W województwie warmińsko-mazurskim zanotowano dziś 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko powiedział, że wśród zakażonych jest m.in. pielęgniarka ze szpitala w Ostródzie, która w ostatnim czasie brała udział we wspólnym przygotowywaniu potraw na dożynki.

- Niestety, zauważamy, że powstają ogniska zakażeń na wzór wesel, tym razem są to 18. urodziny. W jednej z takich imprez brało udział 50 osób, 5 z nich już ma potwierdzone zakażenie

 – powiedział Dzisko.

Dodał, że w osiemnastkach uczestniczy młodzież z różnych klas i różnych szkół. "Co z tego, że w szkołach jest reżim sanitarny, jak po lekcjach młodzież spotyka się i imprezuje z kolegami z innych szkół?" – powiedział i zaapelował, by młodzi ludzie i ich rodzice "poważnie przemyśleli organizację w tym czasie takich imprez".

W województwie warmińsko-mazurskim zanotowano już zakażenia w ponad 25 szkołach i placówkach edukacyjnych. Dziś na zdalne nauczanie przeszło m.in. LO IV w Olsztynie i Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Do tradycyjnej nauki po kwarantannie we wtorek wrócili uczniowie II LO w Giżycku.

W sumie od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim zanotowano 1098 przypadków zakażenia, zmarło 9 osób.